SVT1
  • 10:50 Landet runt
  • 11:35 Anslagstavlan
  • 11:40 Spisa med Price på tur
SVT2
  • 09:00 SVT Forum
  • 09:00 Interpellationsdebatter
  • 14:45 Kvotering av flyktingar
TV3
  • 11:00 Navy CIS
  • 12:00 The Taste US
  • 13:00 Lyxfällan
TV4
  • 10:00 Malou efter tio
  • 11:35 Hem till gården
  • 12:10 Hem till gården
Kanal 5
  • 10:05 Grey's anatomy
  • 11:05 Desperate housewives
  • 12:05 Ellen DeGeneres show
TV6
  • 11:00 Simpsons
  • 11:30 Stargate SG-1
  • 12:30 Grimm
Sjuan
  • 11:00 Army wives
  • 11:55 Mannen som talar med hundar
  • 12:25 Mannen som talar med hundar
TV8
  • 10:35 En plats på landet
  • 11:35 The hotel inspector
  • 12:40 En plats på landet
Kanal 9
  • 10:35 Gränsbevakarna Australien
  • 11:05 Miami ink
  • 12:05 Motor
TV10
  • 11:00 Skattjakt i dödens käftar
  • 12:00 Timmerkungarna
  • 12:30 Uppfinnare i USA
Kanal 11
  • 10:15 Förmiddag
  • 11:15 Ugly Betty
  • 12:10 Brothers & sisters
TV12
  • 12:00 Life at the extreme: Volvo ocean race
  • 12:30 Trav
  • 15:30 Bloopers
Discovery Channel
  • 11:00 Mythbusters team special
  • 12:00 Moonshiners
  • 13:00 Ice Cold Gold
Eurosport
  • 09:30 Giro Today
  • 11:15 Get Ready for Roland-Garros
  • 11:30 Tennis
MTV
  • 10:10 Teen mom OG
  • 11:05 Teen mom OG
  • 12:00 Friendzone
Kunskapskanalen
  • 11:00 Kapten Cook: Upptäcktsresan
  • 12:00 Ladyboys i Thailand
  • 13:00 Världen: På andra sidan jorden
SVT24
  • 21:00 Vem vet mest?
  • 21:30 Arvingarna
  • 22:25 Inred med loppis
TV4 Fakta
  • 11:00 Hospitalet
  • 11:30 Hospitalet
  • 14:00 Livräddarna på Bondi Beach
C More First
  • 10:10 Vi är bäst
  • 11:50 De enda rätta
  • 13:40 Cuban fury
C More Hits
  • 11:00 A late quartet
  • 12:45 Pitch perfect
  • 14:35 American dreamz
C More Action
  • 10:15 Annie Hall
  • 11:50 The aristocrats
  • 13:20 Kärleken, klockan och jättefisken
Viasat Film
  • 11:00 Austenland
  • 13:00 Cykelmyggen och minibillen
  • 15:00 Frances Ha
TCM
  • 09:35 Humoresque
  • 11:40 Förlåt, vi är visst gifta
  • 13:35 De tysta husens dal
Silver
  • 10:45 About face: Supermodels then and now
  • 12:00 Another happy day
  • 14:00 Little fish
Showtime
  • 13:00 Jane Doe: Ties that bind
  • 14:40 McBride: Tune in for murder
  • 16:05 Initial D - Drift racer
TLC
  • 11:00 Bondi Vet
  • 12:00 En man och hans fruar
  • 13:00 Chokladfrossa
BBC Brit
  • 10:45 Top gear
  • 11:40 Live at the Apollo
  • 12:25 The Graham Norton show
TNT
  • 13:10 Cityakuten
  • 14:05 Cityakuten
  • 15:00 Melrose Place
Barnkanalen
  • 10:00 Barnprogram
  • 11:00 Rorri racerbil
  • 11:10 Pim och Pom
C More Sport
  • 10:00 Fotboll
  • 12:00 Fotboll
  • 14:00 Fotboll
Viasat Film Family
  • 10:00 På äventyr med Dino
  • 12:00 Bratz: The Movie
  • 14:00 Airborne
Viasat Sport
  • 07:00 Ishockey
  • 13:00 European Tour weekly
  • 13:30 Inside the PGA Tour
Viasat Fotboll
  • 13:00 Fotboll
  • 15:00 Fotboll
  • 17:00 Fotboll
Viasat Hockey
  • 09:00 Ishockey
  • 11:30 Ishockey
  • 14:30 Ishockey
TV4 Film
  • 10:15 Elvis! Elvis!
  • 12:15 Lejontämjaren
  • 14:10 Fru Caldicots kålkrig
TV4 Komedi
  • 11:05 Magnum
  • 11:50 Magnum
  • 12:40 Pantertanter
TV4 Guld
  • 08:00 Tillbaka till Aidensfield
  • 11:55 Lilla huset på prärien
  • 12:55 Lilla huset på prärien
Animal Planet
  • 10:55 Shamwari: Ett liv i det vilda
  • 11:25 Shamwari: Ett liv i det vilda
  • 11:50 Lair of the Mega Shark
Nickelodeon
  • 11:00 Svamp-Bob Fyrkant
  • 11:28 Svamp-Bob Fyrkant
  • 11:55 Fairly odd parents
Cartoon Network
  • 10:55 Clarence
  • 11:10 Clarence
  • 11:20 Äventyrsdags
Disney Channel
  • 10:50 Jake och piraterna i Landet Ingenstans
  • 11:05 Chuggington
  • 11:15 Sofia den första
National Geographic
  • 10:50 Världens tuffaste reparationer
  • 11:45 Världens tuffaste reparationer
  • 12:40 Världens tuffaste reparationer
TV4 Sport
  • 06:40 Ishockey
  • 12:00 Ishockey
  • 13:45 Ishockey
Fox
  • 10:10 Gränsen
  • 11:05 World's best chefs
  • 11:35 Star Trek Enterprise